вівторок, 12 січня 2021 р.

 Час використання гаджетів на уроці є обмеженим (роз"яснення МОН)
Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп"ютерами, планшетами, іншими гаджетами.
Так, обмежано час безперервної роботи з  технічними засобами навчання:
  • для учнів 1 класу - не більше 10 хвилин;
  • для учнів 2-4 класів - не більше 15 хвилин;
  • для учнів 5-7 класів - не більше 20 хвилин;
  • для учнів 8-9класів - не більше 20-25 хвилин;
  • для учнів 10-11(12) класів на 1-й годині занять - до 30 хвилин, на 2-й годині занять - 20 хвилин;
  • у разі засвоєння навчальних занять для учнів 10-11 (12) класів - не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.
Отже, тривалість навчальних занять, визначена законом "Про повну загальну середню освіту", зберігається: 
  • 35 хвилин для 1 класу;
  • 40 хвилин для 2-4 класів;
  • 45 хвилин для 5-12 класів.
Обмежується лише час безперервної роботи з комп"ютером для уникнення ризиків для здоров"я. Наприклад, для учня 5 класу час безперервної роботи з комп"ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час учитель може використовувати для синхронної взаємоції (онлайн) - для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріпленнявивченого, застосовування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.
Решту часу заняття 25 хвилин - вчитель організовує роботу в асинхроному режимі, тобто офлан, без комп"ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошити, працювати з текстом і завданнями в підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчительповернутися дорежиму відеоконференції (для обговорення виконанних закдань, рефлексіх, роботи з електронною освітньою пратформою тощо).
санітариний регламент передбачає, що підчас роботи з технічними засобами навчання треба обов"язково проводити вправи з рухової активності та гімностики для очей.
Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов"язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Школа може скласти розклад занять, згідно з яким деякі заняття відбуваються лише асинхронно. Відповідно до Проження про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не меньше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі. Водночас,  рівномірність розподілу цього часу між різними навчальними предметами і доцільність чергування занять із використанням синхронного та асинхронного режимів забезпечує керівник закладу освіти.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар